GREYHOUND RACING ODSHERRED



Hovedmenu



Vores hunde



Vores opdræt



Salg og adoption



Links



Shop




Sjudraget Riff "Riff"
Født: 13/12 2005
Strolling Player / Quantico Florida Twist

Placeringer i løb:
Placering 1 2 3 4 5 6 Total
Antal 19 18 23 15 2 2 79

Resultater:
Dato Sted Løb Klasse Dist. Plads Boks Tid Vinder
22/10-11 Kallerup KVF, G3 3 272 m. 4 4 17,73 Agent Jack
08/10-11 Kallerup Sjællandsmesterskab 2011, veteran 2 272 m. 3 4 17,52 Fordham Road
24/09-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 3 3 17,48 Dromlara Michele
03/09-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 2 4 17,20 Dromlara Michele
20/08-11 Kallerup DM, Veteran Åben 272 m. 3 4 18,27 Dromlara Michele
06/08-11 Kallerup KVF, G2 2 272 m. 2 3 17,30 Dromlara Michele
09/07-11 Simrishamn Folksam Veteran K2 310 m. 5 4 19,46 Only Rusty
18/06-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 3 4 17,56 Parnell Lee
05/06-11 Kallerup Dansk Veteranderby 2011 2 272 m. 2 3 17,32 Fordham Road
28/05-11 Simrishamn Rent Forum K2 310 m. 5 4 19,37 Pennys Trix
21/05-11 Kallerup Copenhagen Cup, sprint 1 272 m. 1 3 17,14 Sjudraget Riff
07/05-11 Kallerup Veteranløb, G2 2 272 m. 3 4 17,01 Fordham Road
23/04-11 Bjerringbro Techni-Cal Special 303 m. 3 4 19,26 Fordham Road
06/11-10 Landskrona Landskrona GP Race K3 320 m. 3 2 18,89 Jeremy Wariner
23/10-10 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 2 4 16,78 Parnell Lee
09/10-10 Kallerup Sjællandsmesterskab 2010, sprint 1 272 m. 4 3 16,90 Felltop Elite
02/10-10 Landskrona Øresunds Cup 2010, finale, sprint Åben 320 m. 3 4 19,17 Parnell Lee
25/09-10 Landskrona Landskrona GP Race Klasse 2 320 m. 4 3 19,30 Ravage Spencer Davis
18/09-10 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 3 3 Parnell Lee
04/09-10 Kallerup KVF - G1 1 272 m. 3 3 17,25 Parnell Lee
28/08-10 Landskrona Landskrona GP Race K2 320 m. 3 4 19,22 Fantastic
22/08-10 Kallerup DM 2010, sprint Åben 272 m. 4 4 17,06 Ballygibba Joe
20/08-10 Kallerup DM 2010, sprint, semifinale A Åben 272 m. 2 3 17,17 Parnell Lee
14/08-10 Simrishamn Cimbria Race Åben 310 m. 2 1 19,07 Questhouse Tobey
17/07-10 Kallerup KVF 2 272 m. 4 3 Moto Gucci
10/07-10 Simrishamn Skåne Frö K2 310 m. 4 3 19,29 Kajol
03/07-10 Simrishamn Östersjö Pokalen K1 310 m. 3 2 19,05 Parnell Lee
26/06-10 Simrishamn YA-Kappen K1 310 m. 3 5 18,99 Zz Dog's Zoogan
19/06-10 Landskrona Continental Classics Dogs 320m Final Åben 320 m. 3 3 18,71 Speed Scooby
05/06-10 Kallerup Dansk Sprintderby 2010 1 272 m. 2 6 16,98 Speed Scooby
22/05-10 Kallerup KVF 2 272 m. 1 5 17,04 Sjudraget Riff
15/05-10 Simrishamn Gnalöv Träd & Trädgård K1 310 m. 2 4 18,85 Parnell Lee
08/05-10 Kallerup Kallerup Cup, sprint 1 272 m. 6 5 17,65 Speed Scooby
24/04-10 Kallerup KVF, klasse G1 1 272 m. 1 6 17,06 Sjudraget Riff
31/10-09 Landskrona Landskrona GP Race K3 320 m. 4 6 18,63 Ozseeyaeire
24/10-09 Kallerup Øresunds Cup 2009, Finale, sprint 2 272 m. 3 4 16,72 Speed Scooby
11/10-09 Kallerup Sjællandsmesterskab 2009, sprint 2 272 m. 2 6 16,93 Daves Diamond
27/09-09 Kallerup DM 2009, sprint Åben 272 m. 4 5 17,42 Speed Scooby
25/09-09 Kallerup DM 2009, sprint, semi B Åben 272 m. 1 6 17,17 Sjudraget Riff
12/09-09 Kallerup KVF, Klasse G2 2 272 m. 1 4 16,77 Sjudraget Riff
05/09-09 Landskrona Landskrona GP Race K1 320 m. 2 2 18,62 Bambuska
02/09-09 Landskrona CGRC Continental Classic, sprint, dogs, semi Åben 320 m. 4 2 18,95 Jonos Patience
29/08-09 Kallerup KVF, Klasse G1 1 272 m. 3 1 17,01 Lakeys Striker
15/08-09 Kallerup KVF, klasse G1 1 272 m. 2 2 16,57 Lakeys Striker
25/07-09 Landskrona Landskrona GP Race K1 320 m. 1 2 18,37 Sjudraget Riff
18/07-09 Kallerup KVF, klasse G1 1 272 m. 1 2 16,83 Sjudraget Riff
11/07-09 Simrishamn Casey Foder Race K2 310 m. 1 2 18,49 Sjudraget Riff
08/07-09 Simrishamn GÄRSNÄS BIL K1 310 m. 2 3 18,66 Delight Day
27/06-09 Kallerup Kallerup Cup, sprint 1 272 m. 4 2 17,61 Lakeys Striker
20/06-09 Simrishamn Bokvaruhuset K2 310 m. 1 2 18,40 Sjudraget Riff
05/06-09 Kallerup Dansk Sprintderby 2009 2 272 m. 3 1 17,55 Kajol
23/05-09 Simrishamn Kent-Åkes Fastighet. Omsorg K2 310 m. 4 5 19,12 Killenaule's Clifford
16/05-09 Kallerup Copenhagen Cup, sprint 2 272 m. 2 2 16,90 Lakeys Striker
02/05-09 Landskrona Landskrona GP Race K1 320 m. 3 1 18,80 Apollons Pearl
25/04-09 Kallerup KVF, Klasse G2 2 272 m. 2 1 17,19 Killenaule's Clifford
09/11-08 Landskrona Tombalines lopp K1 320 m. 6 3 19,81 Bambuska 
02/11-08 Landskrona Millie P's lopp K1 320 m. 3 1 18,94 Bambuska
26/10-08 Kallerup 40 års jubilæumsløb, sprint Åben 272 m. 1 1 17,19 Sjudraget Riff
12/10-08 Kallerup Sjællandsmesterskab 2008, sprint Åben 272 m. 1 2 16,49 Sjudraget Riff
04/10-08 Borås Borås GP Race K2 320 m. 1 1 18,63 Sjudraget Riff
13/09-08 Åkersberga Åkers Kanal GP Race K2 320 m. 1 3 18,92 Sjudraget Riff
07/09-08 Borås Damarnas Sprint Åben 320 m. 4 2 19,20 Kerberos Pearl
31/08-08 Örebro M3 517 m. 3 4 32,86 Foxx
24/08-08 Örebro M3 517 m. 3 4 32,78 Quantico Warhole
26/07-08 Skellefteå Svensk mesterskab finale Åben 295 m. 4 3 17,34 Kerberos Pearl
23/07-08 Skellefteå Svensk mesterskab 1/2 finale Åben 295 m. 2 3 16,85 Kerberos Pearl
20/07-08 Skellefteå Svensk mesterskab 1/4 finale Åben 295 m. 1 2 17,30 Sjudraget Riff
06/07-08 Borås Borås GP Race K2 320 m. 1 2 18,80 Sjudraget Riff
29/05-08 Borås Borås GP Race K2 320 m. 3 3 19,32 Commose Racing Lazio
24/05-08 Borås Borås GP Race M3 550 m. 4 1 34,31 GM Racing Bolero
17/05-08 Praskacka Åben 525 m. 2 4 33,15 Cayenn Elbony
26/04-08 Praskacka Åben 525 m. 1 2 32,69 Sjudraget Riff
05/04-08 Praskacka Åben 525 m. 2 4 32,79 Cayenn Elbony
10/11-07 Praskacka Åben 300 m. 1 4 18,41 Sjudraget Riff
27/10-07 Praskacka Åben 300 m. 1 2 18,14 Sjudraget Riff
13/10-07 Praskacka Åben 300 m. 4 1 18,64 Elita Co Co
07/10-07 Beerta Åben 280 m. 3 5 17,98 Naval Prince
06/10-07 Beerta Åben 280 m. 1 6 17,73 Sjudraget Riff
29/09-07 Praskacka Åben 525 m. 2 1 32,84 Noah

Placeringer i løb på ligeudbane:
Placering 1 2 3 4 5 6 7 8 I alt
Antal 2 2 6 7 4 2 3 3 29

Resultater på ligeudbane:
Dato Sted Løb Klasse Dist. Plads Boks Tid Vinder
29/04-11 Odense Royal Canin Gruppe 3 260 m. 5 1 15,47 Bad Romance
03/04-11 Odense Royal Canin Gruppe 3 260 m. 6 3 15,13 Bubbly Rambo
20/03-11 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 8 1 15,13 Meenala Marc
17/11-10 Odense Royal Canin Gruppe 3 260 m. 4 2 15,50 Jaxx Nala
20/10-10 Odense Royal Canin Gruppe 3 260 m. 4 2 15,17 Vopium
06/10-10 Odense Royal Canin Gruppe 3 260 m. 4 3 15,12 Kauri Rose
22/09-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 5 1 15,00 Maroon Star
24/07-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 5 1 15,02 Patricia Camolin
02/06-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 7 2 15,20 Night Star
26/05-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 3 5 15,02 Kajol
14/04-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 2 3 15,33 Only Bo
31/03-10 Odense Royal Canin Åben 260 m. 7 2 Fridays Mal
17/03-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 4 1 15,02 Yippyskippy Jaxx
02/12-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 4 2 15,20 Only Maggie
04/11-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 4 2 15,46 Trinidad
07/10-09 Odense Royal Canin Gruppe 1/2 260 m. 5 4 14,80 Little Jenny
19/09-09 Odense Royal Canin Gruppe 2/3 260 m. 3 4 15,03 Pepper Jaxx
12/08-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 2 4 14,75 Cool Dennis
29/07-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 6 2 15,09 Wheels On Fire
17/06-09 Odense Royal Canin Gruppe 2/3 260 m. 1 3 14,89 Sjudraget Riff
20/05-09 Odense FGK Cup Gruppe 2 260 m. 8 1 14,92 Only Billy
06/05-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 4 2 14,92 Backseat Billy
22/04-09 Odense Fynske mesterskaber, hanner, finale Åben 260 m. 8 5 15,14 Fire Man
08/04-09 Odense Fynske mesterskaber, hanner, semifinale A Åben 260 m. 3 4 14,98 Mein the Green
25/03-09 Odense Royal Canin Sprinter Cup, finale Åben 260 m. 7 2 15,31 Bepe Marvros
11/03-09 Odense Royal Canin Sprinter Cup Åben 260 m. 3 5 14,98 Jonos Patience
25/02-09 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 1 4 14,85 Sjudraget Riff
17/12-08 Odense Royal Canin Gruppe 1/2 260 m. 3 4 14,98 Only Ranger
03/12-08 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 3 4 15,20 Fortune Green

Data

Riff
Data
Resultater
Bedste tider
Billedgalleri

Vores Hunde
Blobber
Indy
Flickerman
Azul
Aleta
Aileen
Chilli
Agnes
City
Falcon
Lily
Rose
Monty

Fonzie
Kilkenny
Sally
Franco
Riff Raff
Clifford
Valentino
Joy
Flare
Marita
Spinelli
Valley
Riff
Sure
Diesel
Else
Emil
Parnell
Popeye
Twister
Maddy
Jack
Vasquez
Molly
Hudson
Holly
Jamar
Helmut
Scroggy
Toby
Manila
Cody
Kokos
Feta
Poacher
DD
James
Jamilla
Tacata
Monroe
Tom
Ash
Joyce
Jessie
Sigurd

Kontakt os Webmonster: Jesper Søtofte Fotos: Finn Skaaning, Ib Borg m.fl. Opdateret: 21. juni - 2022 Optimeret til 1024 x 768