GREYHOUND RACING ODSHERRED



Hovedmenu



Vores hunde



Vores opdræt



Salg og adoption



Links



Shop




Parnell Lee
Født: 12. januar 2007
Brett Lee / Tracys Hero

Placeringer i løb:
Placering 1 2 3 4 5 6 Total
Antal 24 24 18 14 16 1 97

Resultater:
Dato Sted Løb Klasse Dist. Plads Boks Tid Vinder
13/10-12 Kallerup Sjællandsmesterskab 2012, veteran 2 272 m. 3 5 16,94 Molly Maroon
30/09-12 Bjerringbro Jysk veteranderby Åben 303 m. 2 5 18,92 Agent Jack
22/09-12 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 5 6 17,56 Windy Bum
02/09-12 Allingsås Mariedal Park Race K2 301 m. 2 6 18,69 Fernando
26/08-12 Allingsås Mariedal Park Race K2 301 m. 2 5 18,70 Clear Reasoning
19/08-12 Bjerringbro Dansk Mesterskab 2012, veteraner Åben 303 m. 1 4 18,61 Parnell Lee
12/08-12 Borås European Championship, veterans, Final Åben 320 m. 3 5 19,02 Myran
07/08-12 Borås European Championship, veteran, semifinal B Åben 320 m. 1 6 18,98 Parnell Lee
28/07-12 Kallerup KVF, G2 2 272 m. 1 5 16,86 Parnell Lee
14/07-12 Kallerup European Tour, veteran 2 272 m. 3 5 17,05 Meenala Marc
04/07-12 Simrishamn Svenska Foder K1 310 m. 4 6 18,88 Clear Reasoning
30/06-12 Simrishamn Hot Critic Memorial K2 310 m. 3 6 18,81 Molly Maroon
23/06-12 Simrishamn Black Man Veteran K3 310 m. 1 6 18,38 Parnell Lee
09/06-12 Bjerringbro Bjerringbro Cup, veteran Åben 303 m. 1 6 18,44 Parnell Lee
05/06-12 Kallerup Dansk Veteranderby 2012 Åben 272 m. 1 6 17,08 Parnell Lee
26/05-12 Bjerringbro Royal Canin G 3 3 303 m. 1 6 18,73 Parnell Lee
12/05-12 Kallerup KVF, G3 3 272 m. 3 6 18,14 Dubs Lady
28/04-12 Bjerringbro MGS 3 303 m. 3 4 19,13 Wired Flash
14/04-12 Bjerringbro MGS 2 303 m. 3 5 19,00 Rackethall Polly
22/10-11 Kallerup KVF, G2 2 272 m. 4 6 17,16 Hudson Hawk
15/10-11 Bjerringbro Graded Graded 303 m. 3 5 18,50 Sonny My Boy
01/10-11 Simrishamn Øresunds Cup 2011, Finale, sprint Åben 310 m. 4 4 18,83 Hillcross Holly
03/09-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 4 6 17,23 Dromlara Michele
27/08-11 Borås Jede Race K1 320 m. 4 6 19,96 Hadesrikes Persephone
20/08-11 Kallerup DM, Sprint Åben 272 m. 3 6 17,27 Hudson Hawk
13/08-11 Landskrona European Grand Prix Dogs 320m Åben 320 m. 5 6 18,67 Boxster Camolin
06/08-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 1 6 16,78 Parnell Lee
30/07-11 Geldrop Geldrop 30. June 2011 GR 280m Graded 280 m. 5 5 17,45 Rocking Rolo
27/07-11 Geldrop European Championship dogs 280m 1st Semi Åben 280 m. 4 5 17,39 Questhouse Tobey
09/07-11 Simrishamn Östersjö Pokalen K1 310 m. 3 6 18,61 Sjudraget Elf
03/07-11 Simrishamn Svenska Foder K1 310 m. 1 6 18,22 Parnell Lee
18/06-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 1 6 17,09 Parnell Lee
11/06-11 Landskrona Sprintmästaren K1 320 m. 4 4 18,96 Pennys Trix
05/06-11 Kallerup Dansk Sprintderby 2011 2 272 m. 1 6 17,17 Parnell Lee
07/05-11 Kallerup Kallerup Cup, sprint 1 272 m. 2 6 16,95 Felltop Elite
23/04-11 Bjerringbro Techni-Cal Åben 303 m. 2 6 18,47 Liberal Sydney
16/04-11 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 3 6 17,20 Hillcross Holly
13/11-10 Landskrona Landskrona GP Race K2 320 m. 5 6 19,07 Hadesrikes Dionysos
06/11-10 Landskrona Landskrona GP Race K1 320 m. 3 5 18,56 Hillcross Holly
23/10-10 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 1 6 16,42 Parnell Lee
02/10-10 Landskrona Øresunds Cup 2010, Finale, sprint Åben 320 m. 1 6 18,77 Parnell Lee
18/09-10 Kallerup KVF, G1 1 272 m. 1 6 16,58 Parnell Lee
04/09-10 Kallerup KVF - G1 1 272 m. 1 6 16,76 Parnell Lee
28/08-10 Landskrona Landskrona GP Race K2 320 m. 1 6 18,41 Parnell Lee
22/08-10 Kallerup DM 2010, sprint Åben 272 m. 2 5 16,53 Ballygibba Joe
20/08-10 Kallerup DM 2010, sprint, semifinale A Åben 272 m. 1 5 16,52 Parnell Lee
14/08-10 Simrishamn European Championship, dogs, final Åben 310 m. 5 5 18,85 Boxster Camolin
11/08-10 Simrishamn European Championship, dogs, semifinal A Åben 310 m. 2 6 18,48 Pennys Trix
17/07-10 Kallerup KVF 2 272 m. 2 5 Moto Gucci
10/07-10 Simrishamn Skåne Frö K2 310 m. 3 6 18,86 Kajol
03/07-10 Simrishamn Östersjö Pokalen K1 310 m. 1 6 18,57 Parnell Lee
05/06-10 Kallerup Dansk Derby 2010 1 460 m. 2 6 28,82 Vopium
22/05-10 Kallerup Copenhagen Cup 2010 1 460 m. 2 5 29,50 Vopium
15/05-10 Simrishamn Gnalöv Träd & Trädgård K1 310 m. 1 6 18,67 Parnell Lee
08/05-10 Kallerup Kallerup Cup, sprint 1 272 m. 2 6 17,00 Speed Scooby
24/04-10 Kallerup KVF, klasse G2 2 272 m. 1 5 16,93 Parnell Lee
29/3-10 Swindon GR A2 480 m. 3 5 29.75 Ilikethewayumove
22/3-10 Swindon GR A2 480 m. 5 5 30.29 Bernies Clarinet
17/3-10 Swindon GR A2 480 m. 2 6 29.29 Hammerthedevil
5/3-10 Swindon GR A2 480 m. 3 6 29.44 Brooklawn Motor
26/2-10 Swindon GR A2 480 m. 2 5 29.57 Unwritten Rule
19/2-10 Swindon GR A2 480 m. 5 5 30.46 Last Show
12/2-10 Swindon GR A2 480 m. 5 5 29.54 Ballinorig Maeve
8/2-10 Swindon GR A2 480 m. 4 6 29.74 Moving Merry
3/2-10 Swindon GR A2 480 m. 2 5 29.84 Speedy Maldini
29/1-10 Swindon GR A2 480 m. 2 5 29.99 Odell Pilgrim
20/1-10 Swindon GR A2 480 m. 2 6 30.01 Thats Our Blue
15/1-10 Swindon GR A2 480 m. 3 5 30.23 Mrs Razldazl
2/1-10 Swindon GR A2 480 m. 5 5 30.67 Chubbys Honcho
21/12-09 Swindon GR A2 480 m. 5 5 30.53 Molineux Magic
11/12-09 Swindon GR A2 480 m. 4 5 29.42 Stanton Jerry
5/12-09 Swindon GR A2 480 m. 5 6 30.21 Hurricane Gold
30/11-09 Swindon GR A2 480 m. 5 5 29.63 Malbay Cool
20/11-09 Swindon GR A2 480 m. 1 5 29.15 Parnell Lee
13/11-09 Swindon GR A2 480 m. 5 5 30.12 Unwritten Rule
30/10-09 Swindon GR A2 480 m. 5 6 29.99 Glynnscross Meg
17/10-09 Swindon GR A2 480 m. 1 5 29.19 Parnell Lee
5/10-09 Swindon GR A2 480 m. 5 6 29.28 Inishowen Ace
28/9-09 Swindon GR A2 480 m. 2 5 29.24 Great Waltz
21/9-09 Swindon GR A2 480 m. 6 6 29.95 Night Chief
16/9-09 Swindon GR A2 480 m. 4 6 29.06 Blue Dusky
11/9-09 Swindon GR A2 480 m. 3 5 28.91 Night Chief
4/9-09 Swindon GR A2 480 m. 2 6 29.96 Quicksandyquick
21/8-09 Swindon GR A2 480 m. 2 5 29.26 Stanton Jerry
14/8-09 Swindon GR A3 480 m. 1 6 29.47 Parnell Lee
23/1-09 Thurles GR A3 480 m. 3 6 29.89 Tracy Beaker
2/1-09 Thurles GR S2 302 m. 2 4 18.28 Hell Road Flash
8/10-08 Shelbourne Park GR A3 480 m. 4 6 29.88 Skip At Last
1/10-08 Shelbourne Park GR A3 480 m. 4 5 29.68 Tictac Trey
27/9-08 Thurles GR A3 480 m. 4 6 29.53 Woodsgift Mona
21/8-08 Cork GR A3 480 m. 5 2 29.37 Dash of Black
14/8-08 Cork GR A3 480 m. 2 1 29.06 Oakfield Con
31/7-08 Galway GR A7 480 m. 4 1 29.41 Headford Classic
25/7-08 Galway GR A7 480 m. 2 6 29.40 Headford Classic
18/7-08 Galway GR A7 480 m. 1 5 29.30 Parnell Lee
10/7-08 Galway GR A7 480 m. 2 4 29.81 Shelbourne Ali
14/6-08 Thurles OPEN 480 m. 2 5 29.93 Totos Express


Placeringer i løb på ligeudbane:
Placering 1 2 3 4 5 6 7 8 I alt
Antal 0 2 1 2 0 0 4 0 9

Resultater på ligeudbane:
Dato Sted Løb Klasse Dist. Plads Boks Tid Vinder
28/09-11 Odense Royal Canin Gruppe 1/2 260 m. 7 6 15,01 Maroon Star
17/11-10 Odense Royal Canin Gruppe 1/2 260 m. 4 2 15,43 Ballygibba Joe
03/11-10 Odense Royal Canin Gruppe 1 260 m. 7 2 14,89 Meenala Marc
20/10-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 2 3 15,03 Liberal Sydney
06/10-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 2 3 14,87 Fantastic
22/09-10 Odense Royal Canin Derby, indledende Åben 260 m. 7 2 14,88 Meenala Marc
08/09-10 Odense Royal Canin Gruppe 1 260 m. 7 2 15,35 Patricia Camolin
24/07-10 Odense Royal Canin Gruppe 1 260 m. 4 6 15,08 Yippyskippy Jaxx
30/06-10 Odense Royal Canin Gruppe 2 260 m. 3 7 14,68 Only Bo

Data

Parnell
Data
Resultater
Bedste tider
Billedgalleri

Vores Hunde
Joyce
Jessie
Blobber
Indy
Flickerman
Sigurd
Azul
Aleta
Aileen
Chilli
Agnes
City

Fonzie
Kilkenny
Sally
Franco
Riff Raff
Clifford
Valentino
Joy
Flare
Marita
Spinelli
Valley
Riff
Sure
Diesel
Else
Emil
Parnell
Popeye
Twister
Maddy
Jack
Vasquez
Molly
Hudson
Holly
Jamar
Helmut
Scroggy
Toby
Manila
Cody
Kokos
Feta
Poacher
DD
James
Jamilla
Tacata
Monroe
Tom
Ash

Kontakt os Webmonster: Jesper Søtofte Fotos: Finn Skaaning, Ib Borg m.fl. Opdateret: 3. okt. - 2019 Optimeret til 1024 x 768